Шкільні музеї

Одним із центрів виховної роботи в Сахнівській школі є шкільний музей історії села та Народного вчителя О. А. Захаренка. Чудова споруда білим лебедем вписується в синє небо праворуч від головного приміщення школи.

У 1 залі зібрані старовинні речі, предмети побуту, різноманітні знаряддя праці, вироби старовинних майстрів з каменю, глини, деревини, полотна.

У 2 залі музею розміщені експонати – мовчазні свідки голодних 1932-33 років. Фотографії списки прізвищ померлих, розповіді тих,  хто уцілів. Тут проходять уроки пам’яті, жалоби, виховні години. 

Третя зала присвячена подіям 2 світової війни. 216 односельчан залишилися у бою з лютим ворогом. У  Вітринах їх фотографії, на подіумі гільзи військових часів, кулеметна стрічка, телефон та ін.., земля з Братських могил різних міст. Зворушливі історії про ті часи звучать з уст юних екскурсоводів. Для них вони  стали легендами.

Четверта зала присвячена відбудові села в післявоєнні роки. Серед експонатів бюсти Героїв Соціалістичної праці Завертайла І. Д.,  Ж. Д. Давиденко,  портрет Крикуна С. І., уродженця села, учасника Корсунь-Шевченківської битви, генерал-майора.

У вестибюлі є куточок символіки, стенд на честь героїв Небесної Сотні, воїнів-земляків АТО.

У березні 2009, відкрито кімнату-музей Народному вчителю О. А. Захаренку. Впродовж 20-ти хвилинної екскурсії учні-екскурсоводи розповідають про трудовий шлях педагога-новатора, в якого за плечима понад 40 років жертовної, подвижницької праці на благо дітей. Уже 17 років поряд з нами не має Олександра Антоновича, але серце віддане дітям, вогонь доброти запалений у кожному з нас Олександром Антоновичем житиме , і горітиме вічно.