ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”

0
191
Переглядів

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок, дітей та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

  Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Авторська О.А.Захаренка середня загальноосвітня школа с.Сахнівка також приєдналася до проведення щорічної акції «16 днів проти насильства». З метою привернення уваги учнів,вчителів,батьків до проблеми насильства в сім’ї та інформування громадськості щодо роботи спеціалізованих служб підтримки проводилися наступні заходи: 

  • Оголошення для учнів та вчителів плану роботи протягом акції “16 днів проти насильства”. 
  • Проведені години спілкування класними керівниками(відповідно теми).
  • 2-го грудня відбувся урок-гра для учнів 9- го та 10-го  класів -“Міф чи правда”. Питання гри у формі слайдів мали більш практичне спрямування для того, щоб учні навчились мислити логічно і розуміли, як не потрапити до ситуації торгівлі людьми.
  • 10-го грудня (сьогодні)- Відкритий урок (10-11 класи) Тема:ІНТИМНЕ СЕЛФІ В ІНТЕРНЕТІ —ЖАРТ ЧИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ РИЗИК?- було розкрито тему безпеки підлітків від сексуальних ризиків в мережі Інтернет та обговорено поняття «секстінг», «онлайн грумінг»,відповідні поради, юридична довідка.(Вчитель історії та правознавства Городиська С.В.) 
  • Виховна година -«ОСОБИСТА ЦІННІСТЬ ТА БЕЗПЕКА» 8-9класи проведена класними керівниками – Марченко В.В. та Городиською С.В. Завдання години виховання були досягнуті.(1.Сформувати в учнів поняття цінності їхнього життя.2.Ознайомити учнів з поняттям особистих кордонів.3.Навчити учнів розрізняти небезпечні життєві ситуації.4.Навчити учнів застосовувати правила безпеки з метою захисту їхнього життя.) – 10.12.2020р.
  • Протягом тижня діяла онлайн-скринька юридичних запитань(анонімно).
  • Інформаційна стіна:”СТОП БУЛІНГ”.
  • У проведенні заходів допомагали рекомендації МОН України: https://mon.gov.ua/ua/news/akciya-16-dniv-proti-nasilstva-mon-rekomenduye-provesti-urok-shodo-pitan-problem-u-simyi
  •  Служба прятунку дітей: https://www.savechild.com.ua/aboutus

 

ЗАЛИШТЕ ВІДГУК

Напишіть свій коментар
Введіть своє ім'я