Історія села

З історії с. Сахнівка

Село Сахнівка розташовано в мальовничій місцевості. З одного боку його отучує річка Рось, з іншого гори. Як стверджував Антонович В. Б. у своїй книзі «Археологическая карта Киевской губернии» (1845р) Сахнівка «окруженная с одной стороны довольно значительными возвышенностями, а с другой огромными лесами, расположена на низменном месте на левой стороне р. Рось и растянута в длину».

Та повернемося до історії. За часів польської експансії с. Сахнівка залюднилося переселенцями з Батурина, за іншою версією людьми з полтавського краю, першим жителем якого став Сахно, звідси й назва.

Найдавніша згадка про село датується 1741 роком, коли Корсунський деканат здійснював перевірку церков свого повіту. У звіті йдеться про те, що церква святої Трійці була збудована у 1736 році поблизу старої. А в 1835 році прихожани за підтримки власників села побудували ще новішу.

21 лютого 1792 р. Сахнівка отримала привілей Магдебурського права, свій герб і прапор. У ті часи, тут налічувалось близько 200 хат і до 1620 людей. На поч. 19 ст. у селі налагоджено виробництво тютюну добірного сорту. Він так і називався «Сахнівський». З 1840 року у зв’язку з збільшеним попитом на цукровий буряк, селяни вирощували тютюн лише для особистого вжитку.

Зараз дехто з приїжджих гостей називають наше село «маленькою швейцарією». Найбільшою гордістю села є школа радості, яку створив О.А. Захаренко. І ми будемо надіятися, що село і школа будуть існувати вічно, бо цей райський куточок приваблював людей вже давно.